Hakkımda

İlker Atamer

Almanya’da doğdum. Türkiye’ye dönüşün ardından ilk ve orta öğrenim süreçlerim Kırşehir ve Bursa’da geçmiştir. Hukuk alanında lisans eğitimimi İstanbul Üniversitesi’nde ve AB Hukuku alanındaki yüksek lisans eğitimimi ise Marmara Üniversitesi’nde aldım.

Henüz hukuk fakültesinde öğrenciyken 1999 yılında başladığım “gayri resmi avukatlık stajı”nın ardından 2002 yılında diplomamı aldıktan sonra resmi avukatlık stajıma başladım. Ayrıca aynı yıl Dış İşleri Bakanlığı SAM’da  staj yaptım ve marka vekilliği sınavını başarıyla geçtim.

Bir süre hukuki müşaviri olarak büyük bir şirkette görev yaptıktan ve askerlik hizmetimi de askeri nitelikli bir mahkemede yedek subay olarak tamamladıktan sonra 2005 yılında serbest avukatlığa başladım ve halen serbest avukat olarak mesleğe devam etmekteyim. Temel çalışma alanlarım, aile hukuku, bilişim hukuku ve ceza hukuku.

İş dışındaki zamanımda ise, basketbol, yüzme, dalış, fitnes, tango, satranç, internet, teknoloji, tarih, dilbilim, yemek kültürü ve seyahatler başlıca ilgi alanlarım.